Св.источник в с. Борисовка. + Токовский водопад.

Св.джерело у с. Борисівка. + Токівський каскадний водоспад. 8 липня.

Виїзд із Запоріжжя 8 липня, субота, 7:00. Збір гурту на площі Свободи, 6:45. Автобус рухатиметься у Північному напрямку, через о.Хортіцу та мкрн. Бабурка.

програма туру:

Свято-Никольський храм у с. Борисівка. При зародженні села першими переселенцями на початку XIX століття було збудовано дерев’яну каплицю, де збирався народ для молитви. У середині XIX століття на місці дерев’яної каплиці було збудовано однопрестольний кам’яний храм на честь Святого Миколая Чудотворця. Висвітлено 6 травня 1863 року єпископом Антонієм Ізмаїльської єпархії. Храм діяв до заснування Радянської влади 28 липня 1940 року, після чого храм був закритий. Відновлено наприкінці 90-х років.

Святе джерело у селі Борисівка, Дніпропетровської обл., на честь ікони Богородиці «Живоносне джерело», відоме з незапам’ятних часів завдяки цілющим властивостям своєї води. Вода з джерела допомагає при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, лікує хвороби очей. Православною церквою джерело освячено 2004 року, поставлено каплицю і збудовано купіль.

Шолохівський (Токівський) каскадний водоспад також відомий як «Червоні Камені». Довжина – близько 14 м. Каскад водоспадів бере свій початок від річки. Кам’янки, правої притоки Базавлука. У продовженні водоспаду розташовані гранітні «ванни». Раніше тут росли рідкісні квіти, внесені до Червоної книги, а також лікарські рослини. У народі прийнято вважати водоспад цілющим.

Токівські водоспади — це, мабуть, один із найзагадковіших і найкрасивіших природних об’єктів на Дніпропетровщині. Говорять навіть, що це єдиний степовий водоспад у світі. Ці водоспади з’явилися тут ще за мезозойської ери, тобто більше 60 мільйонів років тому! А знаменитий отаман Петро Калнишевський, якщо вірити легенді, саме тут сховав свої скарби – 150 тисяч сріблом, отриманих за продаж коней. Тому і називають цей водоспад не тільки Токовським та Шолоховським (за назвами найближчих поселень), але ще й Калнишевським.

Дивитися на водоспади – це одне задоволення, а ось лягти у бурхливу річку – зовсім інше. Тих, хто не вміє плавати, поспішимо порадувати: глибина річки в районі порогів – не більше півметра, а то й менше (щоправда, навесні рівень води тут значно більший). Висота кожного міні-водоспаду – не більше метра, але загалом перепад річки від першого порога до останнього становить 6 метрів.

Річка Кам’янка відповідає своїй назві та протікає гранітними кряжами Токівського гранітного родовища. На берегах річки граніт добувають ще з початку минулого століття і зустріти його поліровані плити можна в інтер’єрах метро Москви, пам’ятників і будівель будівлі минулого століття. Часом виходи граніту височіють над річкою на висоту понад 30 м, утворюючи в нижній частині течії каньйони з червоного і сірого граніту. Каньйон на річці Кам’янка (Живописний каньйон) у поєднанні з диким степом створює незвичайну красу природних ландшафтів і з 1974 р. є пам’яткою природи обласного значення.

Капулівка. Тут можна відвідати пам’ятник «Козакам Чортомлинця Січі» та могилу отамана Івана Сірка. Там же вздовж правого берега Каховського водосховища (між селами Капулівка та Покровське, у бік шосе Нікополь-Херсон) простягнувся величезний масив крутих прибережних пагорбів, які в народі прийнято називати Дніпровими кручами. Найбільш мальовничими яскравими з них, без сумніву, є Панські кручі.

Відправлення до Запоріжжя о 17:00. Прибуття о 19:00. Автобус рухатиметься із боку мкрн. Бабурка, через о.Хортиця, на майдан Свободи.

Пожертвування на тур залежить від кількості учасників:

до 10 осіб 10-15 осіб 15-18 осіб
700 600 500

2 comments on “Св.источник в с. Борисовка. + Токовский водопад.

Оставить комментарий